ENGLISH

Yönetim Mesajı
Çin'in bilge filozofu Lao Tzu, çağlar ötesinden ''..binlerce kilometrelik bir yol tek bir adımla başlar...'' der... İşte, 2007’de kurduğum DİA Holding FZCO böyle bir felsefenin ve vizyonun eseridir...Tek bir adımla ve cesaretle başladığım bu yolculuğu bugün binlerce arkadaşımla birlikte geleceğe doğru güvenle ve gururla yürümenin mutluluğu içindeyim..

10 yıl önce, Türkiye'nin küresel ekonomi içindeki geleceğini görerek ülkemizin sınırlarının ötesinde yeni ve yükselen fırsatları yakalayabilmek ve ekonomimize yeni perspektifler kazandırabilmek gayesiyle yola çıktık Büyük ve sembol işler başardık. Çok çalıştık, daima yeni fikirler ve çözümler üzerinde yoğunlaştık.

Bir müteşebbis olarak geleceğe güvenle bakan genç arkadaşlarımızın enerjisini sürekli teşvik ettim ve zorluklardan yılmadım. Birlikte göz kamaştırıcı bir başarıya imza attık, gurur duyuyorum.

10 yılı aşan bir sürenin bize sağladığı tecrübe ve 8000’nin üzerinde ki güçlü kadromuzun bilgi birikimiyle inşaat, eğitim, turizm, sağlık yatırımları, uluslararası proje finansman yönetimi, mimari & teknik tasarım, işletme organizasyonu alanlarında da faaliyet gösteren şirketlerimiz, büyüklükleri, iş hacmi, know-how ve imkanlarıyla dünya ölçeğinde bir boyuta erişmiş, küresel vizyonla hareket eden, çok boyutlu, entegral bir yapıya kavuşmuştur. Benim temel hedefim, 21.yüzyılın belirleyici oyuncuları arasında yerimizi almaktır.

Bugüne kadar başardıklarımız, geleceğimizin yol haritasını da belirliyor. Kurulduktan kısa bir süre sonra dünyanın en büyük inşaat şirketleri arasında 2008’den beri hep ilk 200. sırada yerimizi aldık. 2011 yılında, dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid ile gerçekleştirdiğimiz Bakü Haydar Aliyev Kültür Merkezi ve Baku Alev Kuleleri gibi ikonik, dünya mimari ve kültür varlığında kalıcı yerini almış büyük projelerimiz, küresel vizyonumuzun ve başarımızın simgeleridir.

Bu gücümüzü, zamanı geldiğinde ülkemize de taşıdım... Bugün, ülkemizin sağlık alanındaki en büyük projelerini hayata geçiriyoruz.  Türkiye'nin kamu-özel modeliyle yapılan ilk hastanesini Mersin'de tamamladık ve halkımızın hizmetine sunduk. Ankara Bilkent Hastanemiz Avrupa'nın en büyük hastanesi olarak ülkemizin tarihine bir ilk olarak geçecektir. Bize emanet edilen görevin ağırlığının ve sorumluluğunun idraki içindeyiz.

İnsanımıza ve İnsanlığa hizmet etmek, ülkemizin birikimlerine kendi mütevazı katkımızı sunmak, iş felsefemizi bilimin, tekniğin, bilginin yeniliklerinin üzerine bina etmek, dünya ölçeğinde düşünmek, davranmak, hareket etmek, ama öncelikle her şey önce insan içindir felsefesini unutmadan, tüm arkadaşlarımla bir aile bütünlüğü içinde, birlikte aynı hedefe doğru güvenle yürümek şirketlerimiz için hayalini kurduğum geleceğin yol haritasıdır.

Şairin sözüyle, ''..bâki kalan bu gökkubede hoş sedadır...'' Gayem, hedefim, hayalim, hep birlikte ülkemize, dünyaya, insanlığa güzel hatırlanacak eserler bırakmaktır.

Bütün arkadaşlarıma bu yolculuğumuzda inançla ve güvenle başarılar diliyorum.  

Murat Çeçen

PROJELER


 • Flame Towers<br>Projesi
 • Haydar Aliyev<br>Merkezi
 • Bilkent Entegre<br /> Sağlık Kampüsü
 • Mersin Entegre<br /> Sağlık Kampüsü
 • Sağlık<br>Bakanlığı
 • Şahdağ Yaz-Kış Kayak Kompleksi Projesi (1.Faz)
 • Şahdağ Yaz-Kış Kayak Kompleksi Projesi (2.Faz)
 • Bakü Premium <br />Villaları
 • Devlet Sahil<br>Tesisleri
 • Bilgeh Villalar Projesi (1.faz)
 • Bilgeh Villalar Projesi (2.faz)